iF Design Awards - aplūkojiet godalgotās lampas šeit!

iF DESIGN AWARDS

Skaties Vācijas balvu ieguvušās lampas šeit!

IF Design, kas dibināta 1953. gadā, ir globāls dizaina izcilības simbols. iF Design ir Vācijas institūcija, kas sākotnēji dibināta, lai pievērstu uzmanību visam, kas ir labi izstrādāts, taču šodien šī institūcija ir tikpat labi pazīstama ar savu prestižo balvu, ko katru gadu piešķir ekspertu žūrija. Zemāk varat uzzināt vairāk par to, kas ir iF un kuras lampas gadu gaitā ir ieguvušas šo prestižo balvu!
Stāsts par iF Design

Stāsts par iF Design

Tiek izlaists pirmais Mercedes E klases automobilis, Vācijas konstitūcijā tiek ierakstīta vīriešu un sieviešu vienlīdzība likuma priekšā, un 16. un 17. jūnijā Berlīnē uz austrumiem no robežas notiek milzīga tautas sacelšanās, kas aptver lielāko daļu VDR teritorijas un līdz 1990. gadam kļūst par valsts svētku dienu Rietumvācijā.
 
Vācijas Federatīvajā Republikā ir 1953. gads, un kara sekas joprojām jūtamas - īpaši VDR, bet arī uz rietumiem no dzelzs priekškara. Vācijas rūpniecība, kas labākajā gadījumā bija stagnējusi, bet sliktākajā - sabombardēta, centās nostiprināties gan Vācijā, gan ārpus tās robežām.
 
Sešus gadus iepriekš britu militārā valdība bija nodibinājusi Hannover Messe neskartā rūpnīcas ēkā Hannoveres priekšpilsētā Laatzen. Ideja bija, ka izstāde palīdzēs ekonomikai un rūpniecībai atgūties pēc kara, kā arī padarīt Hannoveri par jauno izstāžu pilsētu, jo vecā izstāžu pilsēta Leipciga tagad atradās Vācijas padomju daļā.

Hannover Messe guva milzīgus panākumus, un cilvēki no visas Vācijas apmeklēja izstādi, lai demonstrētu jaunus ražošanas līdzekļus, metodes un izgudrojumus - un, kas bija neparasti, lai izveidotu iestādi, kas atbalstītu, pilnveidotu un slavinātu pašu rūpniecības izstrādājumu dizainu: tā tika dibināts iF e.V., kas kopš tā laika ir augstas kvalitātes dizaina simbols.

Tiek lēsts, ka izstādi apmeklēja vairāk nekā 700 000 cilvēku no visas pasaules.

Attēls: Märklin stends pirmajā Hannover Messe, 1947. gads. Bundesarchiv, Bild 183-2005-0808-508 / CC-BY-SA 3.0
iF e.V. nozīmē Die Gute Industrieform eingetragener Verein - "Labs rūpnieciskais dizains, reģistrēta asociācija.
 
Ideja bija pievērst uzmanību dizainam un visam, ko dizains spēj - iF vēlējās godināt labu dizainu, un iF vēlējās izplatīt zināšanas par laba dizaina nozīmi patērētājiem, ražotājiem un sabiedrībai. Die Gute Industrieform vēlāk tika pārdēvēts par Industrie Forum.
 
Hannoveres gadatirgus un iF sāka piesaistīt starptautiskus apmeklētājus, un drīz vien vācu dizaina produktu reputācija sāka mainīties visā pasaulē. Šodien, domājot par kaut ko Vācijā ražotu, jūs, iespējams, domājat par tīrām, pārdomātām līnijām, izturību un precizitāti - galu galā, tieši tas kopš 20. gadsimta 60. gadiem raksturo, iespējams, pazīstamāko Vācijas rūpniecības nozari - automobiļu rūpniecību.
 
Pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados Rietumvācijas IKP līdz 1960. gadam pieauga par gandrīz 8 % gadā, un līdz 1960. gadiem Vācijas Federatīvā Republika bija atguvusi lielākās un potenciāli ietekmīgākās Eiropas ekonomiskās lielvalsts statusu - to daļēji var skaidrot ar augsto tehnoloģiju un augstas pievienotās vērtības produktu ražošanu un eksportu.

Attēls: Hannover Messe 1947, Hannover Messe
Ko jūs vinnēsiet, ja vinnēsiet iF dizaina balvu?

Ko jūs vinnēsiet, ja vinnēsiet iF dizaina balvu?

Ja jūsu produktam vai zīmolam ir paveicies un tas ir ieguvis slaveno iF dizaina balvu, varat cerēt uz četrām galvenajām lietām:

  • Pārliecinājums: Jūs, jūsu dizains un jūsu apkārtējā komanda saņemat galīgo pierādījumu, ka tas, ko darāt, ir pareizi.
  • Diferenciācija: Balva ļauj jums atšķirties no konkurentiem.
  • PR iespējas: Papildus uzmanībai, ko jūsu dizains gūst, vienkārši iegūstot balvu, jūs saņemat arī daudz mārketinga materiālu no iF - un iF palīdz jums izplatīt informāciju par savu produktu!
  • Produkta aizsardzība: Dizaina nozare uzzinās, ko esat radījis, un tādējādi uzzinās, ka jūs to izdarījāt pirmais.

    Papildus tam visam jūs, protams, varēsiet izmantot iF logotipu un saņemsiet fizisku sertifikātu no slīpēta alumīnija. Uzvarētāji tiek izraudzīti Frīdrihštates pilī Berlīnē svinīgā vakarā, kurā visi pasaules labākie dizaineri pulcējas uz greznu ballīti uz pasaules lielākās teātra skatuves.

    Izņēmums: Frīdriha pils, kurā atrodas pasaulē lielākā teātra skatuve. Licence: Atvērt: Creative Commons 2.0.
  • <font size="+1">2023 – Blade no Light-Point</font>

    2023 – Blade no Light-Point

    Light-Point lampu sērija Blade, ko izstrādājusi studija F. A. Porsche, saņēma iF DESIGN AWARD 2023 par precizitāti, ģeometriju un tīrām līnijām. Sērija sastāv no diviem cilindriem, kas savienoti ar kustīgu, lineāru serdi, kurā svarīgu lomu spēlē integrētās, bet slēptās funkcijas. Visas eņģes un kabeļi ir daļa no konstrukcijas un tāpēc nav redzami. Katrs elements ir reducēts līdz savai pamatfunkcijai, un tas ir klāt ne bez iemesla. Dizaina procesā nav bijuši kompromisi, un tas ir bijis ceļojums, lai realizētu lampu sēriju, kuras uzmanības centrā ir tīra, vienkārša un stilīga dizaina valoda apvienojumā ar izcilu veiktspēju.

    Skaties visas LIGHT-POINT griestu lampas Blade šeit
    <font size="+1">2023 – Ambrosia no Marset</font>

    2023 – Ambrosia no Marset

    Ambrosia ir elastīga apgaismojuma sistēma, kas sākās kā gaismas līnija, bet attīstījās par modulāru sistēmu, kuru var paplašināt, lai pielāgotu jebkurai telpai. Tās lineārais, unikālais dizains, gandrīz plakans gaismas segments, tika veidots modulārs un asimetrisks, lai radītu maigu un pārsteidzošu apgaismojuma sistēmu. Ambrosia, ko izstrādājusi Ciszak Dalmas Studio no Madrides Andrea Caruso Ciszak un Alberto Gobbino Dalmas vadībā, ir ieguvusi iF DESIGN AWARD 2023 balvu un ir novērtēta par inovatīvu pieeju apgaismojumam.

    Skaties pilnu Ambrosia klāstu no Marset šeit
    <font size="+1">2022 – Signe Hue Gradiant stāvlampa no Philips Hue</font>

    2022 – Signe Hue Gradiant stāvlampa no Philips Hue

    Iegūstiet unikālu krāsainu gaismu ar iF DESIGN AWARD 2022 balvu ieguvušo Philips Hue Signe gradiant stāvlampu no Philips Hue. Izstrādājumam ir minimāla izmēra dizains, un tā slaidais profils padara to mazāk pamanāmu, tāpēc visa vizuālā uzmanība tiek pievērsta pašai gaismai. Šī unikālā stāvlampa ir ideāli piemērota, lai pārvērstu jūsu dzīvojamo istabu vai spēļu zāli par dinamisku vidi, kurā gaisma dejo, mirgo, blīkšķina, aptumst un iedegas līdz ar TV ekrānā redzamo saturu. Pateicoties dinamiskajām ainām, Signe jebkurā ainā maina krāsu gradientu, radot unikālus efektus, kas ir ideāli piemēroti, lai radītu vēlamo noskaņu.

    Izskatiet abas stāvlampas Signe Hue Gradiant no Philips Hue šeit
    <font size="+1">2022 – Squire WiZ Pārnēsājamā galda lampa no WiZ</font>

    2022 – Squire WiZ Pārnēsājamā galda lampa no WiZ

    Squire WiZ Portable galda lampa RGB by WiZ ir ieguvusi iF DESIGN AWARD 2022, papildinot WiZ ekosistēmu ar bagātīgu un jaunu apgaismojuma pieredzi. Dizaineri ir koncentrējušies uz atšķirīgas, bet aizraujošas RGB apgaismojuma vides pieredzes radīšanu. WiZ ievieš "divu zonu" apgaismojuma efektu, kas ir pirmais šāda veida apgaismojuma efekts tirgū, ko nodrošina divas neatkarīgas RGB gaismas, kuras var vadīt atsevišķi, lai radītu unikālu apgaismojuma atmosfēru. Turklāt rūpīgi izstrādātais divu zonu iepriekš iestatītais gaismas efekts palīdz lietotājiem izvēlēties pareizo gaismu pareizajā brīdī.

    Skaties WiZ portatīvo galda lampu Squire WiZ šeit
    .
    <font size="+1">2021 – Edge no Light-Point</font>

    2021 – Edge no Light-Point

    2021. gadā Ronni Gols un pārējie Light-Point darbinieki savu biroja interjeru Kopenhāgenā varēja papildināt ar vēl vienu alumīnija paneli no prestižās institūcijas iF Design. Lielā žūrija atzinīgi novērtēja apbalvoto Edge, jo tas ir izcils piemērs filozofijai "forma seko funkcijai". Brīnišķīgo piekaramo paneļu sēriju iF raksturo kā mūsdienīgu, un tieši forma sajūsmināja ekspertus, kas izvēlas, kurš iegūs balvas. Konusveida forma nodrošina to, ka virsma zem kulona ir perfekti izgaismota, bet no lampas augšdaļas izplūst maiga, atmosfēriska gaisma. Šī sērija ir pieejama gan kā garš galda piekaramais, gan apaļš piekaramais - un visa sērija ir pieejama gan oglekļa melnā, gan misiņa krāsā.

    Izpētiet visus godalgotos modeļus šeit!
    <font size="+1">2020 – Orbit no Light-Point</font>

    2020 – Orbit no Light-Point

    2020. gads bija gads, kad Light-Point ar savu brīnišķīgo ORBIT pirmo reizi ieguva iF Design Award. Tā bija iekštelpu-āra lampu sērija, kas galu galā ieguva balvu, un iF uzsver, ka tieši optiskais stikls, kas ir šīs lampas pamatā, padara Orbit tik īpašu. Dānijas uzņēmums Light-Point klasiska stikla vietā ir izmantojis optisko stiklu, kas ir līdzīgs tam, kāds ir briļļu pulkos, un tas izkliedē gaismu un padara lampas gaismas stabu lielāku. Kad Orbit lampa ir izņemta no lietošanas, to var viegli izjaukt un izmantot atkārtoti, jo tā ir izgatavota no tīra alumīnija un stikla. Lampa ir pieejama dažādos variantos - melnā, baltā un rozā zelta krāsā.

    Skaties visu Orbit ģimeni šeit!
    <font size="+1">2020 – Sylvestrina no Santa & Cole </font>

    2020 – Sylvestrina no Santa & Cole

    Spāņu apgaismojuma uzņēmums Santa & Cole rada pasaules klases lampas kopš 1985. gada, un 2020. gadā tā Barselonas birojs saņēma prestižo alumīnija plāksni par neparasta dizaina radīšanu.

    Ja jūs pārzināt Santa & Cole visumu, jūs zināt arī to, ka šis Spānijas apgaismojuma uzņēmums vienmēr ir radījis lampas, kas izstaro siltumu un komfortu - un godalgotā Sylvestrina nav izņēmums. "Sylvestrina lampa dodas uz dažādām vietām," par pārnēsājamo lampu rakstīja iF Design žūrija, uzsverot, ka tā nav atkarīga no vadiem, lai izgaismotu apkārtni. Barselonas dizaineri Enric Sória un Jordi Garcés patiešām ir radījuši lampu, kas ar savu mirdzumu izstaro drošības sajūtu, kas ir gluži tāda pati kā vecajās eļļas lampās.

    Skaties Sylvestrina šeit!
    <font size="+1">2019 – Luisa no Prandina</font>

    2019 – Luisa no Prandina

    Ja pazīstat Prandīnu, tad zināt arī to, ka Prandīnā ir viena īpaša nozare, kurā viņi ir izcili - stikla pūšana. Lukturu uzņēmumu dibināja itālis Serdžio Prandina, kurš eksperimentēja ar jaunām ražošanas metodēm un jaunām formām, izmantojot mutē pūstu stiklu - un tieši stikla izstrādājums ir tas, kas galu galā Prandina ieguva prestižo iF Design Award.

    Luisa ir tradīciju un tehnoloģiju apvienojums, - tā par apbalvoto lampu saka iF dizaina žūrija, un papildus tam, ka šī lampa ir tradīciju un tehnoloģiju apvienojums, tā ir arī Itālijas un Spānijas dizaina vēstures apvienojums. Lampas autors ir Prandina, bet dizaina autors ir spāņu Gauzak - produktu dizaina aģentūra ar ilgu un iespaidīgu lampu portfolio. Lampa ir pieejama piecās dažādās stikla un metāla apdares versijās, kā arī kā piekaramais un galda lukturis.

    Skaties visus modeļus šeit!